Azərbaycan 2015 Güləş üzrə Avropa Çempionatında

Azərbaycan — 13 iyun-18 iyun tarixləri arasında Azərbaycanın paytaxtı Bakı şəhərində keçirilən 2015 Güləş üzrə Avropa Çempionatındaki iştirakı.

Azərbaycan
2015 {{{idman oyunlarında}}}
Flag of Azerbaijan.svg
BOK KoduAZE
MOKAzərbaycan Milli Olimpiya Komitəsi
Bakı, Azərbaycan Azərbaycan
13 iyun 2015 – 18 iyun 2015
İdmançı sayı24 idmançı (16 kişilər və 8 qadınlar) (1 idman növündə)
Medallar
Yer: 2
Qızıl Gümüş Bürünc Ümumi
6 2 7 15

2015 Güləş üzrə Avropa Çempionatı 12 iyun-28 iyun tarixləri arasında Bakıda keçirilən 2015 Avropa Oyunlarının nəznində keçirildi.

MedalçılarRedaktə

Medal İdmançı İdman Yarış Tarix
  Rəsul Çunayev  Güləş Kişilər, Yunan-Roma, 71 kq. 13 iyun
  Elvin Mürsəliyev  Güləş Kişilər, Yunan-Roma, 75 kq. 14 iyun
  Mariya Stadnik  Güləş Qadınlar, Sərbəst, 48 kq. 15 iyun
  Anjela Doroqan  Güləş Qadınlar, Sərbəst, 53 kq. 16 iyun
  Toğrul Əsgərov  Güləş Kişilər, Sərbəst, 65 kq. 17 iyun
  Xetaq Qazyumov  Güləş Kişilər, Sərbəst, 97 kq. 17 iyun
  Rafiq Hüseynov  Güləş Kişilər, Yunan-Roma, 80 kq. 13 iyun
  Sabah Şəriəti  Güləş Kişilər, Yunan-Roma, 130 kq. 14 iyun
  Elman Muxtarov  Güləş Kişilər, Yunan-Roma, 59 kq. 13 iyun
  Həsən Əliyev  Güləş Kişilər, Yunan-Roma, 66 kq. 14 iyun
  Nataliya Sinişin  Güləş Qadınlar, Sərbəst, 55 kq. 15 iyun
  Cəbrayıl Həsənov  Güləş Kişilər, Sərbəst, 74 kq. 17 iyun
  Hacı Əliyev  Güləş Kişilər, Sərbəst, 61 kq. 18 iyun
  Ruslan Dibirhacıyev  Güləş Kişilər, Sərbəst, 70 kq. 18 iyun
  Camaləddin Məhəmmədov  Güləş Kişilər, Sərbəst, 125 kq. 18 iyun

Wrestling pictogram.svgGüləşRedaktə

Kişilər

İdmançı Yarış 1/16 final 1/8 final 1/4 final 1/2 final Təsəlli verici 1 Təsəlli verici 2 Təsəlli verici 3 Final Yer Medal
Elman Muxtarov Yunan-Roma, 59 kq.   Qizo
Meladze
3–1 Q
  Stig
Andre Berge
3–1 Q
  Stepan
Maryanyan
1–4 M
  Roman
Amoyan
4–1 Q
3  
Həsən Əliyev Yunan-Roma, 66 kq.   Saçino
Davitaya
3–1 Q
  Daniel
Janesiç
3–0 Q
  Mixail
Semyonov
3–0 Q
  Migran
Arutyunyan
3–1 M
  Aleksandr
Maksimoviç
3–0 Q
3  
Rəsul Çunayev Yunan-Roma, 71 kq.   Daniel
Kataraqa
3–1 Q
  Dominik
Etlinger
3–0 Q
  Svilen
Kostadinov
4–0 Q
  Balint
Korpasi
3–1 Q
1  
Elvin Mürsəliyev Yunan-Roma, 75 kq.   Riçard
Riqo
4–0 Q
  Yonel
Puskasu
3–1 Q
  Çingiz
Labazanov
4–2 Q
  Zurabi
Datunaşvili
3–1 Q
  Viktor
Nemes
3–1 Q
1  
Rafiq Hüseynov Yunan-Roma, 80 kq.   Mixail
Vanger
4–0 Q
  Daniel
Aleksandrov
4–0 Q
  Selçuk
Çebi
4–0 Q
  Yevgeniy
Saleyev
0–3 M
2  
Saman Təhmasibi Yunan-Roma, 85 kq.   Fabio
Parisi
4–0 Q
  Maksim
Manukyan
0–4 M
Orxan Nuriyev Yunan-Roma, 98 kq.   Teodoros
Tounousidis
3–1 Q
  Vilius
Laurinaitis
4–1 Q
  İslam
Məhəmmədov
1–3 M
  Ardo
Arusar
3–0 Q
  Cenk
İldem
0–3 M
Sabah Şəriəti Yunan-Roma, 130 kq.   Mikola
Kuçmiy
4–0 Q
  Yakobi
Kaxaya
3–1 Q
  Yoseb
Çuqoşvili
5–0 Q
  Rıza
Kayaalp
1–3 M
2  
Yaşar Əliyev Sərbəst, 57 kq.   Zoher
Əl Ourrake
9–1 Q
  Qarik
Barsegyan
10–6 Q
  Viktor
Lebedev
1–3 M
  Sezar
Akgül
3–8 M
Hacı Əliyev Sərbəst, 61 kq.   Valodya
Frangulyan
7–0 Q
  Mikola
Bolotnyuk
11–0 Q
  Aleksandr
Boqomoyev
2–5 M
  Munir Recep
Aktaş
10–2 Q
3  
Toğrul Əsgərov Sərbəst, 65 kq.   İlyas
Bəybulatov
8–7 Q
  Mixail
Sava
10–0 Q
  Maksim
Fiqut
10–0 Q
  Əzəmət
Nurika
7–2 Q
  Frank
Çamizo
4–2 Q
1  
Ruslan Dibirhacıyev Sərbəst, 70 kq.   Məhəmmədmurad
Hacıyev
7–2 M
  Miroslav
Kirov
4–1 Q
  Zsombor
Gulyas
4–3 Q
  Davit
Tlaşadze
6–2 Q
3  
Cəbrayıl Həsənov Sərbəst, 74 kq.   Mixal
Nagi
10–0 Q
  Soner
Demirtaş
3–5 M
  Henri
Selenis
11–0 Q
  Kiril
Terziyev
9–0 Q
3  
Nurməhəmməd Hacıyev Sərbəst, 86 kq.   Georgi
Sredkov
14–2 Q
  Abdulrəşid
Sadulyaev

11–1 M
  Tudor Vasil
Ziz
10–0 Q
  Radoslav
Markinkiyeviç
3–5 M
Xetaq Qazyumov Sərbəst, 97 kq.   Radoslav
Baran
10–0 Q
  Nikolay
Çeban
4–0 Q
  İbrahim
Səidov
2–1 Q
  Abdulsalam
Qadisov
4–2 Q
  Elizbar
Odikadze
3–1 Q
1  
Camaləddin Məhəmmədov Sərbəst, 125 kq.   Yonas
Rudavikius
10–0 Q
  Taha
Akgül
2–5 M
  Robert
Baran
11–0 Q
  Soslan
Qaqloyev
1–3 M
3  

Qadınlar

İdmançı Yarış 1/8 final 1/4 final 1/2 final Təsəlli verici 1 Final Yer Medal
Mariya Stadnik Sərbəst, 48 kq.   Liliana Kosta
dos Santos
4–1 Q
  Culiya
Sabatye
4–0 Q
  İvona
Matkovska
5–0 Q
  Elitsa
Yankova
12–1 Q
1  
Anjela Doroqan Sərbəst, 53 kq.   Mərvə
Kenger
8–2 Q
  Mersedes
Denes
4–0 Q
  Nataliya
Budu
7–2 Q
  Roksana
Zasina
3–2 Q
1  
Nataliya Sinişin Sərbəst, 55 kq.   Patrisiya
Liuzzi
4–0 Q
  Bediha
Gün
5–0 Q
  Sofiya
Mattsson
1–3 M
  Tatyana
Kit
4–0 Q
3  
İrina Netreba Sərbəst, 58 kq.   Karola
Raynero
8–4 Q
  Mimi
Hristova
6–4 Q
  Emese
Barka
2–3 M
  Qras
Bullen
0–4 M
Yuliya Ratkeviç Sərbəst, 60 kq.   Taybe
Yusein
1–4 M
Elmira Qəmbərova Sərbəst, 63 kq.   Henna
Yohansson
0–4 M
Nadiya Muşka Sərbəst, 69 kq.   Nataliya
Vorobyeva
0–3 M
Gözəl Zutova Sərbəst, 75 kq.   Oksana
Vaşçuk
2–4 M

İstinadlarRedaktə