Unudulmaz (film, 2010)

Unudulmaz (türk. Unutulmaz) — baş rollarda Sərxan Yavaş, Sinəm ÖztufanÖzlem Yılmazın olduğu Türkiyə filmi. Film iki eşq arasında qalmış bir kişi və ona dəlicəsinə aşiq olan iki bacının eşqindən bəhs edir.

Unudulmaz
türk. Unutulmaz
Janr dram
Rejissor Cem Tabak
Baş rollarda Serhan Yavaş
Sinem Öztufan
Özlem Yılmaz
Nihat Alptuğ Altınkaya
İstehsalçı Ahmet Bayram
İlk baxış tarixi 2009
Rəng rəngli
Ölkə Türkiyə Türkiyə
İl 2009

RollardaRedaktə

Aktyorlar Rolu
Serhan Yavaş Harun Arslanlı
Sinem Öztufan Melda Güler
Özlem Yılmaz Eda Güler
Nihat Alptuğ Altınkaya Aras
Fikret Hakan Feyyaz Arslanlı
Deniz Göçer Saadet Arslanlı
Aliye Uzunatağan Türkan Güler
Ahmet Uz Cemil Güler
Hakan Vanlı Burak
Aylin Arasıl Işıl
Mert Yavuzcan Batu
Anıl Çelik Kerem Güler
Didem Yalınay Ferda Güler
Deniz Kurt Güler
Ayla Algan Hayat
Gözde Mukavelat Nisa Arslanlı
Sema Mumcu Ece

KonusuRedaktə

Feyyaz Arslanlı, Arslanlı Gemicilik ve Uluslararası nakliyat şirketinin sahibidir. Şirketi oğlu Harun ile birlikte yönetmektedir. Damadı Burak’da şirkette koordinatör olarak çalışmaktadır. Büyük bir evde karısı Saadet, oğlu Harun, kızı Işıl, damadı Burak, torunu Sinem ve diğer kızı Nisa ile yaşamaktadırlar.

Yakışıklı bir adam olan Harun Arslanlı, şirketin yönetim kurulu başkan yardımcısıdır. Boş zamanlarının çoğunu çocukluk arkadaşı Batu ile geçirmektedir. Bir süre önce şirketlerinde çalışmaya başlayan Melda’yla aralarında seviyeli bir ilişki vardır. Melda, güzelliğinin yanısıra, son derece işine sadık ve idealist bir yapıdadır. Sorunlar karşısındaki akıllı ve mantıklı tutumu başta Feyyaz bey olmak üzere herkesi etkilemektedir. Harun Melda’ya evlenme teklif etmiş ve kızın yanıt vermesini beklemektedir.

Melda ailesiyle birlikte yaşamaktadır. Babası Cemil’in bir otomobil tamir atölyesi vardır, annesi Türkan ev hanımıdır. Evde dikiş dikerek aile bütçesine katkıda bulunmaktadır.Ablası Ferda ise evli iki çocuğu.olup mutsuz bir evlilik sürdürmektedir Kız kardeşi Eda, son derece güzel bir kızdır ve üniversitede tasarım okumaktadır. Lisede okumakta olan erkek kardeşleri Kerem, boş zamanlarında atölyede babasına yardım etmektedir. Cemil gelenek ve göreneklere bağlı biridir. Melda, Harun ile olan ilişkisini ailesine pek anlatmamış, bir karar vermeye çalışmaktadır. Harun’un teklifini kabul ederse anlatacaktır.

Melda’nın mantıklı ve biraz da katı mizacının aksine Eda son derece duygusal ve cana yakın bir kızdır. Günün birinde beyaz atlı prensinin karşısına çıkacağına yürekten inanmaktadır. En yakın arkadaşı da Seval’dir. Bir alışveriş merkezindeki lüks bir giyim mağazasında çalışmakta olan Seval, folklör derneğinden tanıdığı Tolga’yı çok beğenmektedir ama Tolga’nın bu ilgiye sadece arkadaşça karşılık vermesi yüzünden bu duygularını kimse ile paylaşmamaktadır. Eda, Seval ve Tolga hafta sonları folklör derneğinde(Anadolu ateşi dans topluluğu gibi) bir araya gelip halk oyunları oynamaktadırlar. Tolga kısa bir süre önce rahatsızlanan annesine kan vererek tehlikeye atlatmasında büyük rol oynayan Eda’ya karşı büyük bir minnet duymaktadir. Tolga 2. Sezonda diziyi birakmış şu anda ise kanal d'de yayınlanan ' Kuzey Güney ' dizisinde 'Güney' rolününü oynamaktadır.

Türkiyədə göstərilmə tarixləri

  • 1. mövsüm: 1-53 seriyalar (01.07.2009 — 04.08.2010)
  • 2. mövsüm: 54-90 seriyalar (13.11.2010 — 29.06.2011)

Xarici keçidlərRedaktə